Ганна Ручай, письменниця, редактор, перекладач з російської

 

Ганна Ручай, письменниця, редактор, перекладач з російської. 

Ми можемо все!

Балачки про гендерні проблеми давно всім набили оскому. Тому дуже складно говорити на так звану «жіночу» тематику й не бути звинуваченою або в фемінізмі, або, навпаки, в надмірній «жіночності».

І все-таки знаходяться сміливі панянки, які наважуються сказати своє слово на захист… ні, не жіночої літератури – жіночої самодостатності.

Серед таких – Олена Гончарова, психолог, коуч, журналіст. І, як виявилося, обдарований публіцист.

Авторка цікавої книжки для жінок пропонує читачам трохи інший погляд на місце жінки в сучасному суспільстві.

Давно стали банальністю заяви про гендерні відмінності, тому Олена їх і не торкається. Як сучасна молода жінка, вона не з чужих слів знає про складнощі  «виживання жіночності» в сучасному світі. Так, саме «виживання жіночності», бо всі ми на власні очі бачимо, як жінка її втрачає, і часто – з доброї волі. Рівність прав – це не уподібнення до чоловіків. І фемінізм хай залишається в тих історичних періодах, де справді потрібна була боротьба за жіночі права. Нинішнє жіноцтво такої боротьби не потребує. Навіщо неодмінно ділити людство на «чоловічу» й «жіночу» половини? Чому нам не називати себе просто Людьми, в яких є різні особливості й потреби?

Так, особливих потреб жіноцтва авторка книжки не заперечує. Але так само вона не заперечує і особливих потреб чоловіків. Тому в її книжці є розділи, присвячені дружинам, сестрам і матерям. Як бути дружиною і сестрою — і при цьому не втрачати себе як особистості? Ось про це книжка Олени Гончарової. І ще вона про те, що жінка – це не обов’язково лише дружина й сестра. Це член суспільства, який багато в чому часом перевершує можливості чоловіків. Жінка – це тонке чуття, це інтуїція і уважність до деталей. Недарма ж розумні менеджери дають чоловічій частині своїх колективів завдання, які потребують силового натиску й ривка (адже в чоловіків тунельне бачення і вони сконцентровані на кінцевій меті), а жіночій – всі тонкощі завершальної стадії. Але це зовсім не означає, що жінки існують лише для доповнення. Власне, й чоловіків на світі не було б, якби їх не народжували жінки.

І взагалі – жінка є носієм краси й дивом природи. Тому на обкладинці книжки розкривається біла троянда.

Прочитавши, просто замисліться: звідки чоловіки взяли, що жінка не може без їхньої уваги й допомоги? Олена Гончарова – самодостатня особистість, і така сама її багатолика героїня в книжці.

Це книжка про те, як не залежати від вигаданих чоловіками «гендерних проблем» і бути впевненою в своїй високій місії.

30 липня 2018 рік.

            

 

Письменниця Олена Гончарова                                  Олена Гончарова та Ганна Ручай

 

 

Книга Елены Гончаровой «Женщинам: строим отношения мудро»

Комментарии 2

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code