Світлана Призинчук: знання іноземних мов та непреривне навчання

Світлана Призинчук, сходознавиця, китаїстка

З дитинства я цікавилася іноземними мовами, ще в школі вчила англійську, німецьку та французьку. Вирішила вступати в університет на спеціальність, яка поєднала мій інтерес до іноземних мов з практичнішим виміром – тому вступала я на міжнародне право, другою іноземною вибрала китайську мову. Це був 2006 рік. Уже під час навчання я відчула більший інтерес до китайської мови ніж до юриспруденції. На третьому курсі, в рік Літньої Олімпіади 2008, я приїхала по обміну студентів в Китай і після 1го семестру я знайшла кращий університет  і почала посилено вчити китайську. Паралельно я здавала сесії в Києві. В 2009 році я вирішила спробувати податися на грант уряду КНР на здобуття магістерського ступеню. Більше того я вирішила полишити право і перекваліфікуватися на мистецтвознавця. Це рішення було неординарним, але я отримала грант не тільки для магістратури в одному з найкращих університетів Китаю – Пекінському Педагогічному Університеті (Beijing Normal University), а ще й на додатковий рік вивчення китайської мови.

Справді магістратура далася нелегко – викладання велося виключно китайською мовою, і свій магістерський диплом теж треба було написати китайською. Я обрала тему, яка би певним чином пов’язала Україну з Китаєм. Тому я досліджувала вплив абстрактного мистецтва Василя Кандінського, який 15 років прожив в Одесі, на китайських художників 20 ст. Це був дуже цікавий досвід навчання з китайцями, коли я була єдина іноземка в усьому коледжі мистецтв мого університету. В цей час я зрозуміла Китай та китайців набагато більше ніж коли вчила китайську разом з іншими іноземцями. Україна та Китай має багато схожого в своєму історичному досвіді 20 століття.Але про цей досвід ще треба дізнатися! І це найголовніший челендж!

Паралельно з навчанням я кілька років працювала менеджером по закупівлям в Китаї для однієї української компанії. В цей час активно відвідувала промислові виставки, найбільшу в світі  — Canton Fair, досліджувала найбільший у світі базар – Yiwu International Trade City тощо. Це був надзвичайно корисний досвід для розуміння ведення бізнесу з Китаєм. Певний період я ще працювала Секретарем Канцелярії Радника з економічних питань при Посольстві КНР в Україні, де теж навчилася багатьом речам.

Нещодавно заснувала сходознавче видавництво Safran Book, яке готує до видання перекладну літературу Азії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code